Jdi na obsah Jdi na menu

2. DOPIS PRIMÁTOROVI

Dne 2.5.2018 jsme zaslali panu primátorovi města Brna Petru Vokřálovi tento dopis :


"Vážený pane primátore.

Vzhledem k nastalé (paradoxní) situaci, kdy dva nejpopulárnější sporty v našem městě jsou v diametrálně odlišné pozici, je potřeba se Vás nyní zeptat :

1. Situace Zbrojovky je tragická : Vedení je apatické, neschopné stav mužstva nějak řešit, na webu bylo zrušeno oficiální fórum (což signalizuje nechuť slyšet kritiku...), trenér je lhostejný, hráči nebojují, v klubu vznikají hádky atd. Nikde jsme nezaznamenali nějaké vyjádření zodpovědných městských orgánů, resp.přímo Vaše, jak se k této situaci staví/te. Můžete tedy sdělit, jak situaci ve Zbrojovce vidíte Vy?

2. Ten sestup ještě není úplně jistý a dozajista by stálo za to, aby se mužstvo (klub) ještě o záchranu popralo, tak jak se na reprezentanta 2.největšího města ČR s fotbalovou tradicí sluší. Učiníte v tomto nějaké okamžité kroky? (Např. Vaše apelační návštěva mužstva, mimořádná finanční motivace, jakož i motivace učiněnými perspektivními kroky...)

3. Za tuto tristní situaci sice zodpovídá majitel klubu, avšak je zde i jistá (ne)přímá vyšší zodpovědnost města (kraje), aby byl v Brně provozován sport č.1 na určité úrovni, odpovídající velikosti krajského regionu a fotbalové tradici. Pokud se mluví o tom, že současný vlastník "není příliš schopný", můžete, pane primátore, sdělit, jak se tento (tedy právě tento) k vlastnictví klubu dostal - tedy kolik bylo uchazečů, zda-li proběhlo nějaké výběrové řízení, co vítěz nabídl, a zda-li mezi tímto a městem (krajem) byla uzavřena nějaká potřebná dozorová smlouva?

4. Určitě je důležité, či možná to nejdůležitější, aby fotbal v Brně (v kraji) měl řádné odpovídající zázemí v podobě odpovídajícího stadiónu (což lokalita na Srbské nikdy nebude). Jak pokračuje již několikaletý záměr Brna (kraje, státu) tento nový fotbalový stánek realizovat?

5. Pokud jsou nadále nějaké (údajné) problémy s účelovou blokací nemovitostí na pozemku za Lužánkami, tak město (kraj, stát) opravdu nemá žádné mechanismy na to, jak toto ve veřejném zájmu (což sport č.1 bezesporu je) nějak urychleně efektivně vyřešit?

6. Nyní je ve Vašem plánu postavit novou hokejovou halu na Výstavišti. HC Kometa Brno, která má "jistou velmi neblahou pověst" (o které již dobře víte... - www.rh-kometa.blog.cz), tento stadión zase tak akutně nepotřebuje. Tento Váš stávajícně okamžitý záměr tedy budí dojem jistého "emotivního daru". Nepřipadá Vám to poněkud nefér vzhledem k nastalé situaci ve fotbale? Nemělo by město (kraj) přistupovat k oběma sportům řádně proporcionálně spravedlivě? (Tedy nehledě k tomu, že Váš současný postoj ve smyslu "Hokej hned - fotbal snad resp.nevím..." je v dané chvíli "poněkud netaktní" a klubu resp.hráčům Zbrojovky, jakožto reprezentantům našeho Brna, na odhodlanosti v této těžké situaci rozhodně nepřidá...)

7. Jste jistým "ekonomickým správcem" města Brna, a to i ve sportovní oblasti. Avšak vzhledem k diametrálně odlišné situaci ve fotbalu a v hokeji by se dalo říct, že tento Váš "dohled" resp.politický a mediální zájem a apel (což má následně vliv i na zájem soukromého sektoru) je "poněkud nedostatečný a nerovnovážný"...
Můžete sdělit či odhadnout, jakým finančním (t.j. městským + sponzorským) zázemím disponují oba naše stěžejní sporty - t.j. HC Kometa a FC Zbrojovka?

8. Pokud pravděpodobně Zbrojovka sestoupí, učiníte nějaké konstruktivní kroky pro okamžitý návrat do 1.ligy? Případně jaké?

Pane primátore, děkujeme za odpovědi a jsme s pozdravem

Fandové Zbrojovky"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář